rozmiar tekstu

Ostrzeżenia

​​Komunikat Grupy Karkonoskiej GOPR o warunkach w górachAktualne informacje o warunkach w górach na stronie Grupy Karkonoskiej GOPR:​
http://www.gopr.org


 Informacja pogodowa
Zakładka z informacjami o pogodzie w Karkonoszach: Sprawdź pogodę

 

Aktualnie zamknięte szlaki - mapa interaktywna

UWAGA! Interaktywna mapa zawiera aktualnie zamknięte szlaki turystyczne, które są oznaczone ciągłą czerwoną linią. Niebieską linią oznaczone są zimowe warianty szlaków wyznaczone w terenie tyczkami.

Poczekaj na załadowanie mapy interaktywnej lub przejdź do pełnej wersji.
Flaga PLInformacje o utrudnieniach na szlakach i przy atrakcjach turystycznych:

W związku z prowadzonymi pracami saperskimi od 04.09.2023 jest zamknięty odcinek szlaku zielonego biegnącego wzdłuż rzeki Kamiennej od Betonowego Mostu do Punktu Informacyjno-Kasowego KPN Szklarka.  Szlak jest zamknięty od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele jest możliwość wędrówki wzdłuż Kamiennej w kierunku Wodospadu Szklarki.

W związku z rozpoczęciem remontu szlaków w rejonie Koralowej Ścieżki, Ścieżki nad Reglami oraz w Czarnego Kotła Jagniątkowskiego.
Od 29 sierpnia do 1 września, a następnie od 4 września do odwołania, zamknięte będą następujące odcinki szlaków turystycznych:
  • szlak niebieski, Koralowa Ścieżka od III drogi do Czarnej Przełęczy, do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym;

  • szlak zielony od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem przez Czarny Kocioł Jagniątkowski do skrzyżowania ze szlakiem czarnym Petrówką

  • szlak czarny od III drogi do Jaworowej Łąki w Czarnym Kotle Jagniątkowskim.

W miarę realizacji prac remontowych będziemy sukcesywnie otwierać gotowe odcinki ww. szlaków dla ruchu turystycznego, nie będzie to jednak wcześniej niż pod koniec października.

 


Przypominamy, że na terenie KPN szlaki są dostępne dla turystów od świtu do zmierzchu. W nocy nie wędrujemy po KPN - zapewniamy spokój zwierzętom mającym tutaj swój dom.
UWAGA! Przy silnie wiejącym wietrze nie zalecamy wędrówek po lesie ze względu na zagrożenie upadającymi gałęziami i konarami oraz łamiącymi się drzewami!
BURZA - jak zachować się w górach: PORADNIK

Pobierz ulotkę o bezpiecznej wędrówce po Karkonoszach:
  
Prosimy o sprawdzenie prognozy pogody, ostrzeżeń meteorologicznych przed wyjściem w góry.
Pogoda na stronach IMGW
Pogoda na górnej stacji wyciągu na Szrenicę
Pogoda na górnej stacji wyciągu na Kopę
Otwarte są wiaty oraz strefy wypoczynku, nie są one dezynfekowane.  Prosimy o zachowanie na szlaku zasad bezpieczeństwa.

Toalety znajdują się obecnie przy punkcie kasowym przy wejściu na Chojnik, przy Bramie Kamieńczyk, na Polanie (w tym kabina dla osób z niepełnosprawnościami), Domku Myśliwskim, przy Bramie Orlinek.

!Dziękujemy, że zabierzesz swoje śmieci z terenu Karkonoskiego Parku Narodowego!


Flaga CZZamknięte szlaki po stronie czeskiej kliknij tutaj

 

Te szlaki są dostępne dla wędrówki z psem 


Obecność psa na terenie cennym przyrodniczo wymaga odpowiedzialności ze strony właściciela. Przypominamy, że wędrowanie z psem po parku narodowym może się odbywać tylko na smyczy. Właściciel powinien posiadać kaganiec dla psa, w razie sytuacji wymagającej jego użycia. Prosimy posiadaczy czworonogów o odpowiedzialną postawę i dbałość o ich zachowanie na szlaku w stosunku do innych turystów, zwierząt czy przyrody. 
Pamiętajmy, że nawet najlepiej ułożony pies może zareagować w sposób nieprzewidywalny w sytuacji dla niego nowej, niewyuczonej w trakcie szkolenia. Stosujmy zasadę przezorności i oceny sytuacji na szlaku w trakcie wędrówki po Karkonoszach.

Te szlaki zamykane są okresowo

Szlaki zamykane w okresie zimowym

Zamykane w zależności od warunków pogodowych oraz grubości pokrywy śnieżnej.

Szlaki zamykane ze względu na ochronę cietrzewi

Zamykane regularnie w okresie nie krótszym niż od 1 kwietnia do 31 maja.
 

Strefa zakazu lotów nad KPN

Zgodnie z Art. 124.1  ustawy Prawo Lotnicze Zabrania się wykonywania lotów statkami powietrznymi z napędem nad obszarami parków narodowych i rezerwatów przyrody poniżej wysokości względnych podanych przez instytucje zapewniające służby ruchu lotniczego w trybie art. 122.

Na stronie https://dronemap.pansa.pl/ znajduje się mapa operacyjna dla operatorów BSP gdzie można sprawdzić w jakiej strefie znajduje się obszar, nad którym planowany jest lot BSP. Zwracamy uwagę, że zgodnie z obowiązującym prawem strefa zakazu lotów BSP nad parkiem narodowym jest tożsama z jego granicami. Nad terenem KPN nie ma wyznaczonych stref bez obowiązywania zakazu lotu BSP co znaczy, że loty BSP można wykonywać tylko po uzyskaniu zgody Dyrektora KPN. 
Szczegóły dotyczące strefy R zawarte są w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 5 marca 2019 r. w sprawie zakazów lub ograniczeń lotów na czas dłuższy niż 3 miesiące

Poznaj zasady lotów BSP w Karkonoskim Parku Narodowym
Pobierz wniosek