rozmiar tekstu

Nasi przewodnicy

Karkonoski Park Narodowy realizuje program edukacyjny „Przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego” dla przewodników górskich sudeckich, kończący się uzyskaniem certyfikatu. Warunkiem jego uzyskania jest odbycie szkolenia w formie zajęć edukacyjnych wraz z zaliczeniem testu wiedzy przyrodniczej oraz odbycie wolontariatu w Karkonoskim Parku Narodowym.

Certyfikat „Przewodnika Karkonoskiego Parku Narodowego” jest potwierdzeniem wysokich kompetencji w zakresie wiedzy przyrodniczej o Karkonoskim Parku Narodowym oraz uprawnia do używania identyfikatora oraz noszenia odznaki i ubioru z logo Przewodnika Karkonoskiego Parku Narodowego.

Karkonoski Park Narodowy rekomenduje przewodników górskich sudeckich z certyfikatem „Przewodnika Karkonoskiego Parku Narodowego”.

Lista przewodników z certyfikatem „Przewodnika Karkonoskiego Parku Narodowego” na lata 2017-2018:

Imię i nazwisko Miejscowość Numer telefonu Dodatkowe języki Adres E-mail Strona WWW
Adam Gostyński Kalisz 509 360 172   agostt1[at]wp.pl  
Adam Piórkowski Głogów 691 725 128      
Agata Tomczak   691 772 856   agata_tomczak[at]wp.pl www.z-przewodnikiem.pl
Aleksandra Trytek   604 165 375   anzibarg[at]poczta.fm  
Alina Pasińska Jelenia Góra 609 851 826   alina.krzysztof[at]gmail.com  
Andrzej Hałuszczak   502 611 057   andrzej.haluszczak1[at]gmail.com  
Andrzej Mateusiak   692 958 196   mateusiak1[at]interia.pl  
Andrzej Sawicki   503 177 765   przewodnik.sawicki[at]gmail.com  
Andrzej Stefanowicz   607 660 230   stefanowiczandrzej[at]tlen.pl www.przewodniksudecki24.pl
Andrzej Tokarski   665 833 401   a1tramp[at]wp.pl  
Aneta Marek          
Anna Atłas   603 111 159      
Anna Kalisz-Górska   785 360 314 angielski annakaliszkpn[at]wp.pl  
Anna Kurowska          
Anna Litwin   785 611 920   anna.litwin123[at]gmail.com  
Anna Walusiak   694 873 349   walusiak.anna[at]gmail.com  
Anna Łątka   534 835 558   anna.latka[at]adasiowka.pl  
Anna Stepień   695 424 649   stepienanna2013[at]gmail.com  
Anna Zygma   790 510 424   annazygma[at]wp.pl  
Arkadiusz Wichniak   601 883 561   mcarek[at]interia.pl facebook - Agencja Przewodnik Sudecki AREK
Bartosz Grygorcewicz   509 578 058   bartekinfo[at]o2.pl  
Bartosz Kijewski   663 569 763   bartosz.kijewski24[at]gmail.com  
Bogdan Brożek   501 245 684   danektour[at]o2.pl  
Bożena Matuszewska          
Bożena Warońska Mysłowice 603 699 430   ahojprzygodo[at]op.pl  
Czesław Szmelter Bolesławiec 603 324 077   czeslaw.szmelter[at]wp.pl  
Daniel Graczyk   501 681 578   dgwiew[at]interia.pl  
Dariusz Majchrowski   502 344 628   dariusz.majchrowski[at]gmail.com  
Dariusz Szymański   602 285 926   darek[at]wojkow.pl  
Dariusz Wójcik Wysoka 601 704 639   dwojcik1966[at]gmail.com  
Dariusz Żmurko          
Dorota Chełminiak   607 055 794   chelminiak.dorota[at]gmail.com  
Dorota Karlińska Wrocław 607 658 608   mira.sudecka[at]gmail.com www.facebook.com/mira.sudecka www.sudecka.blogspot.com
Edward Kaszuba Wrocław 601 899 358   edek.kaszuba[at]wp.pl  
Elżbieta Gerega   697 744 509   elzbieta.gerega85[at]o2.pl  
Elżbieta Gryszko   609 985 672   e.gryszko[at]gildia-przewodnicy.pl  
Ewa Bednarek   722 098 201   evmsudety[at]gmail.com  
Ewa Kiraga-Wójcik Jelenia Góra 604 230 334 rosyjski, angielski (biegle), czeski, włoski, niemiecki (komunikatywnie) evilon[at]interia.eu  
Ewa Malorny Legnica     mal.ew[at]wp.pl  
Ewa Parfianowicz          
Filip Brzozowski   606 181 726   f.brzozowski[at]hotmail.com http://przewodniksudecki.org.pl/
Gracja Bober   693 340 124   gracjabober[at]gmail.com  
Grażyna Biernat   604 269 763      
Grażyna Przepiórka   720 474 837   graprze[at]onet.eu  
Grażyna Staronka   508 731 961   info[at]starplex.pl, gstaronka[at]ctx.pl  
Grzegorz Chrzanowski   71 34 19 089   grzegorz.chrzanowski[at]umed.wroc.pl  
Grzegorz Młyńczyk   605 418 964   pilot_mlynek[at]o2.pl  
Grzegorz Płoska Srebrna Góra 886 910 230 rosyjski, francuski gregor108[at]tlen.pl www.sudetyity.pl
Izabela Skatulska Jelenia Góra 607 526 400   iskat[at]op.pl  
Jacek Bernacki   501 167 571   jacekprzewodnik[at]gmail.com facebook - Przewodnik Sudecki & Pilot
Jan Tarkiewicz Duszniki-Zdrój 660 667 777   sylwiabocz[at]wp.pl  
Janusz Perz          
Jerzy Bielecki   502 262 596 niemiecki ajbi[at]poczta.onet.pl  
Jerzy Górski   603 336 742   jegorski[at]o2.pl  
Joanna Ciołek Wrocław/ Strzegom 502 580 102   asia.ciolek[at]gmail.com  
Jolanta Kupeć Dziwiszów 502 132 682   jolantakupec[at]wp.pl  
Józef Wróbel   694 317 602   jozefwrobel[at]wp.pl  
Kamila Mioduszewska   696 340 816   kamilamioduszewska[at]gmail.com  
Karol Tyburski          
Karolina Dobrowolska-Martini Jelenia Góra 605 191 332 angielski karojd[at]o2.pl  
Katarzyna Graczyk   500 069 261   kasianiehi[at]o2.pl  
Katarzyna Mojek-Kimbort          
Katarzyna Zielińska   515 532 433   katarzynazielinska06[at]gmail.com  
Krystyna Skwark   608 122 226   krystyna.s9[at]wp.pl  
Krystyna Szychowska   609 518 118   szych[at]poczta.fm  
Krzysztof Bisaga   511 347 129   bisagaprzewodnik[at]wp.pl  
Krzysztof Borkowski Wrocław 511 436 501   pwd.borkowski[at]gmail.com  
Krzysztof Mojek          
Krzysztof Paul          
Lech Błaczkowski Wrocław     lblaczkowski[at]wp.pl  
Leszek Koprowski          
Leszek Skrętkowicz          
Ludmiła  Gajda   601 471 897   ludmila.gajda[at]gmail.com  
Łucja Jazienicka   606 332 255   lucjajazienicka[at]gmail.com  
Łukasz Mozol Świdnica 662 011 863 angielski lukasz.mozol[at]gmail.com  
Łukasz Richter Jelenia Góra - Sobieszów 793 232 357   lukaszrichter[at]o2.pl www.facebook.com/lukaszrichter
Maciej Stanisz-Podgórski   605 286 988     www.chataizerska.pl
Magdalena Drewnicka   792 901 227   magdalena.drewnicka[at]op.pl  
Magdalena Skoczyńska          
Magdalena Taurogińska   505 422 664 francuski magdatauroginska[at]wp.pl  
Małgorzata Bednarek   881 410 979   ladek.bednarek[at]gmail.com www.latarniczka.wordpress.com
Małgorzata Orlik-Kowalczyk   502 160 929   orliczek[at]guroholicy.pl www.guroholicy.pl
Małgorzata Polańska   606 327 169   gosia_poldek[at]o2.pl  
Małgorzata Potoczak-Pełczyńska   601 543 538   malg[at]nj24.pl  
Małgorzata Szymanowicz Wrocław/Jelenia Góra 535 434 000 angielski wdk[at]wdobrymkierunku.pl  
Marcin Bednarek Jelenia Góra 602 629 786   solimager[at]gmail.com  
Marcin Nowak   691 342 595   matinow[at]interia.pl  
Marcin Papaj   607 274 156 angielski dziajda[at]gmail.com  
Marcin Socha Wrocław 500 828 266   marcin[at]przewodniksudety.pl www.przewodniksudety.pl
Marcin Winkiel Srebrna Góra 669 027 972 czeski, angielski winkiel[at]10g.pl www.przewodniksudecki.net
Marek Dąbek          
Marek Dobrowolski   515 174 929   derty[at]wp.pl  
Marek Jechna   607 608 277   pmjj[at]wp.pl  
Marek Koba Jaworzno 604 434 282   mkoba62[at]o2.pl  
Marek Stankewicz   600 035 065   marcostan[at]wp.pl  
Marek Więckiewicz Nysa 727 707 862   la_m[at]wp.pl  
Maria Karkosch Wrocław 607 240 424 niemiecki, hiszpański, francuski karkosch[at]mailplus.pl  
Marian Stachuła Brzeg 607 374 888   vermarst[at]wp.pl  
Mariola Borecka Wrocław 505 463 387 angielski mariola[at]gorskimszlakiem.pl www.gorskimszlakiem.pl
Mariusz Jazienicki   604 550 223   mariusz.jazienicki[at]wp.pl  
Mariusz Kowalczyk   509 544 993   mario[at]guroholicy.pl www.guroholicy.pl
Mariusz Wojciechowski   609 188 558   mariusz.wojki1[at]wp.pl www.karus-troter.cba.pl
Marta Julita Satoła   880 944 737   satolam[at]o2.pl  
Marta Kroczek   508 228 420   marta.kroczek[at]onet.pl  
Mateusz Białecki   609 722 627   mateusz.bialecki[at]gmail.com  
Mateusz Rogowski   502 081 654   mateusz.rogowski[at]wp.eu http://wycieczkisudeckie.pl
Michał Raźny          
Michał Zimny Wrocław 605 662 294 niemiecki michael.z.wroc[at]gmail.com  
Mieczysław Janus Wałbrzych 606 827 746   botek50[at]onet.eu www.przewonicyok.pl
Mirosław Andrzejewski   606 945 627   mircio_a[at]interia.pl  
Monika Stanaszek   697 993 621   sportstyl[at]interia.eu www.facebook.com/przewodnik.gorski.sudecki/
Monika Szyrmer Srebrna Góra / Wrocław 601 522 661 angielski m.szyrmer[at]poczta.fm www.sudetyity.pl
Norbert Włodarczyk   607 405 920   maginor-1972[at]wp.pl  
Olga Danko   601 957 428   olgadan[at]o2.pl www.przewodniksudecki.pl
Patryk Hejna   502 931 000   patryk.hejna[at]interia.pl  
Paweł Budzeń   605 640 792   budzen1[at]interia.pl  
Paweł Czuchnowski Wrocław/ Jelenia Góra 799 716 830   pawelczuchnowski[at]gmail.com  
Paweł Dywański Lądek-Zdrój 602 451 697   wdowczyk15[at]wp.pl  
Paweł Jończyk   696 410 359   paweljo[at]gmail.com  
Piotr Gryszel   608 463 455 czeski, rosyjski piotr.gryszel[at]gmail.com  
Piotr Norko   601 346 765   piotr.norko[at]gmail.com  
Piotr Słupczyński   507 540 438   piotrekslupczynski[at]gmail.com  
Piotr Wierzbicki          
Robert Nowak          
Robert Róg   604 952 740   skalnik1[at]o2.pl www.skitury.info.pl
Robert Sadko Stronie Śląskie/ Lądek-Zdrój 609 401 745   sarob[at]vp.pl  
Roksana Knapik   606 264 865 angielski roknapik[at]gmail.com www.rocksi.pl
Roman Jaśniewski Milicz 695 773 480   romanj[at]op.pl  
Roman Rąpała          
Ryszard Bącal          
Ryszard Grzywacz   664 123 591   ryszardgrzywacz77[at]gmail.com  
Sławomir Kupeć Dziwiszów 501 259 699   kupecsj[at]wp.pl  
Sławomir Stankiewicz   693 355 895   sstankiewicz1954[at]tlen.pl www.rakietysudety.pl
Stanisław Wańczyk Marciszów 600 017 968 rosyjski stanislaw.wanczyk[at]op.pl  
Stefan Erchard   514 657 704   cichydworek[at]wp.pl  
Stefan Fidera   668 677 364   steffidera[at]gmail.com  
Stefan Marian Olejnik Bolesławiec 609 814 648   stef.olejnik[at]gmail.com  
Stefan Okoniewski Szczawno-Zdrój 74 843 27 49, 601 582 049   st.okon[at]wp.pl  
Sylwia Neumann   601 294 199 angielski sylwia[at]owwanderer.eu www.cafeturystyczna.pl
Tadeusz Deptuła          
Tadeusz Jurek Brzeg 774 161 768, ​602 558 469   tadekjurek[at]gmail.com  
Teresa Fierkowicz Świeradów-Zdrój 665 733 443   teresa.fierkowicz[at]amorki.pl  
Tomasz Deroń   883 136 613   t.deron[at]gmail.com  
Tomasz Dudziak          
Tomasz Łuszpiński   602 418 810 niemiecki Tomasz[at]Borowice.pl www.LikierKarkonoski.pl
Tomasz Marek          
Tomasz Miszczyk   606 488 268   tomek.muzeum[at]op.pl  
Tomasz Słowik   661 507 833   skowron_17[at]o2.pl  
Wiesław Świętochowski   696 003 057   wiesiek13579[at]gmail.com  
Wiktoria Poniatowska   660 032 309   poniatowskawiktoria[at]gmail.com www.wiktoriaponiatowska.pl, www.storylandia.pl
Włodzimierz Dąbrowski Wrocław 601 899 852   wlod.dobr[at]gmail.com  
Zbigniew Górski   603 964 687   zbyszekkpn[at]wp.pl  
Zbigniew Miciuła   514 846 749   zbimiciula[at]interia.pl  
Zbigniew Oliwa Kłodzko 677 227 464   oliwazbigniew[at]gmail.com  
Zbigniew Piepiora Kowary   angielski zbigniew.piepiora[at]upwr.edu.pl www.gosciniec.info
Zbigniew Romańczyk          
Zdzisław Matyja Bieruń Nowy 322 162 812   pelamis27589[at]interia.pl  
Zenon Hetnar Legnica 601 586 479   zdenek.hetnar_xl[at]wp.pl  
Zenon Kędziora          
Zofia Wiatrak   509 533 802   gwiatrak[at]gmail.com  
Żaklina Antczak-Raj   508 267 956   z_antczak[at]wp.pl