Opublikowano : 2020-01-31

Wędruj bezpiecznie!

W górach obowiązuje 2 stopień zagrożenia lawinowegowarunki do uprawiania turystyki są trudne, na szlakach w części szczytowej panują warunki zimowe, występuje oblodzenie. Po ostatnich opadach śniegu, przy silnie wiejącym wietrze utworzyły się miejscowo zaspy i nawisy. 
Przypominamy o odpowiednim przygotowaniu się do wycieczek w góry, zadbanie o bezpieczeństwo własne i najbliższych wędrujących osób: sprawdzenie prognozy pogody, właściwy ubiór, stosownie do panujących warunków pogodowych (ochrona przed zimnem, wiatrem, opadem), zabranie do plecaka dodatkowej, ciepłej odzieży, rękawiczek, czapki, prowiantu, w tym termosu z ciepłym napojem. Pamiętamy też o zabraniu mapy papierowej, naładowanego telefonu komórkowego z aplikacją Ratunek, podręcznej apteczki, kijków i raczków. Zanim wyruszymy w góry oceńmy czas jaki potrzebujemy na przejście trasy wycieczki i sprawdźmy godzinę zachodu słońca, żeby określić czas zapadania zmroku.

Prosimy o zachowanie ostrożności na szlaku czerwonym nad Kotłami Małego i Wielkiego Stawu oraz przy Śnieżnych Kotłach - w związku z sezonem zimowym, zostały tam zdemontowane barierki.

Informacje o zamkniętych szlakach są publikowane na podstronie Ostrzeżenia

Więcej na temat tego jak się należy przygotować do wędrówki znajdziecie na naszej stronie.
Bieżące informacje o zamykanych odcinkach szlaków oraz o obejściach zimowych publikujemy na mapie.
Informacje o zagrożeniu lawinowym oraz warunkach pogodowych znajdziecie na stronie Grupy Karkonoskiej GOPR: http://www.gopr.org/