rozmiar tekstu

Tradycyjne budownictwo Karkonoszy

Jak już wcześniej informowaliśmy,  będziemy zapraszać Was na wydarzenia kulturalne o regionalnej tematyce. Wszystkie wydarzenia będą prezentowały przedwojenną historię związaną
z regionem Karkonoszy oraz ukazywać będą współczesną, polską kontynuację lub interpretację tego dziedzictwa kulturowego – w jego materialnej i niematerialnej postaci.
Pierwszym z zaplanowanych pięciu wydarzeń jest spotkanie „Tradycyjne budownictwo Karkonoszy”, podczas którego przewidziany jest spacer po Zachełmiu z etnologiem w poszukiwaniu śladów tradycyjnego budownictwa. Po zainspirowaniu się pięknem architektury i krajobrazu przejdziemy do drugiej, praktycznej części. Będą to warsztaty artystyczne – ozdabianie drewnianych domków oraz malowanie na szkle i ceramice. W klimacie karkonoskim, oczywiście!
Spacer ma charakter otwarty, jednak chęć udziału w warsztatach należy zgłosić. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszystkie szczegóły na plakacie.
Spotkanie odbędzie się 19 września 2020 roku w Zachełmiu (przy Placu Zabaw), w godzinach 11.00 – 15.00.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Śląsk – wspólne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe” nr PLSN.01.01.00-02-0139/18-00 z Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020.
Interred Polska-Saksonia