rozmiar tekstu

20.04.2023 Ekspozycja „Pałac Sobieszów” odebrana

Po trwających rok pracach nad ekspozycją „Pałac Sobieszów” w wyremontowanych wnętrzach pałacu komisja odbiorowa podpisała końcowy protokół odbioru.
Wykonawcą wystawy jest firma SLX z Wrocławia, która ściśle współpracowała z autorem projektu prof. Bartoszem Jakubickim, aby uzyskany efekt był jak najbardziej zbliżony do jego wyobrażeń i planów. Udział w procesie wykonawczym brali także inspektorzy i konsultanci z różnych branż, a kontent opracowała firma New Amsterdam z Krakowa z pomocą regionalistów i historyków. Na końcowym odbiorze nie zabrakło przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Konserwacji Zabytków. Jak sami stwierdzili – powstało pierwsze miejsce w regionie, które uhonorowało wkład rodziny Schaffgotschów w jego rozwój.  Tym samym końca dobiega powoli projekt w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. Centrum Muzealno-Edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego – Pałac Sobieszów. Dziękujemy za rok ciężkiej, ale satysfakcjonującej pracy!
Wystawa dostępna będzie od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-17.00 już od 28 kwietnia 2023 r. Bilety kupić można tu: www.kpnmab.pl/bilety-cpe