Pogrzeb Roksany Knapik i jej męża Andrzeja Sokołowskiego odbędzie się w sobotę 1 października. Uroczystości zaczną się o 12:00 w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jeleniej Górze przy ul. Cieplickiej 219.

Opublikowano : 2022-09-22

Żegnaj nasza Koleżanko!


Z głębokim żalem informujemy, że 21 września 2022r.  zmarła nasza koleżanka Roksana Knapik. Zginęła tragicznie wraz z mężem Andrzejem Sokołowskim w wyniku zejścia lawiny w Słowackich Tatrach.

Roksana była długoletnim pracownikiem Parku, zajmowała się badaniami naukowymi, edukacją przyrodniczą, kierowała działem edukacji przyrodniczej. Z wykształcenia i zamiłowania była geologiem. Dzieliła się z nami swoją pasją do gór, geologii, jako edukator i przewodnik sudecki organizując wiele zajęć terenowych, wykładów, prelekcji, konferencji. Była autorem licznych publikacji naukowych, przewodników geoturystycznych, artykułów popularnonaukowych, bajek dla dzieci, scenariuszy zajęć edukacyjnych, projektów ścieżek edukacyjnych wraz z przewodnikami. Tworzyła dla Parku założenia ekspozycji ośrodków edukacyjnych, walczyła o fundusze na ich funkcjonowanie i rozbudowę. W pracy opiekowała się wolontariatem, stworzyła program szkoleń i wsparcia przez Park działalności przewodników górskich, organizowała szkolenia i certyfikację Przewodników Karkonoskiego Parku Narodowego. Dzieliła się z  nami wiedzą i postawą życiową, promując ekologiczny styl życia. Organizowała warsztaty, prelekcje związane z wytwarzaniem zdrowej żywności, kosmetyków, rękodzieła.
W ostatnich latach realizowała swoje pasje życiowe prowadząc swoją firmę ROCK’si Geoedukacja oraz jako przewodnik sudecki, organizator warsztatów i wycieczek geologicznych, producent kosmetyków, wystawca i sprzedawca minerałów, autor publikacji, prelekcji. Swoją wiedzą o górach i pasją przyrodniczą dzieliła się w mediach społecznościowych, szerokiemu gronu odbiorców udostępniała opisy ciekawych miejsc, propozycje wycieczek, opisując i wyjaśniając zjawiska przyrodnicze. Jak sama o sobie pisała miała szczerą pasję, uwierzyła w swoją siłę i podążała za głosem serca.
Dziękujemy za cząstkę Siebie, którą nam przekazała pracując na rzecz Karkonoskiego Parku Narodowego.

Przekazujemy kondolencje Rodzinie i Bliskim Roksany Knapik i jej męża Andrzeja Sokołowskiego.
Dyrekcja i Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego.