Opublikowano : 2019-11-08

Włącz się w akcję sprzątania! 101 szczytów w 101 rocznicę

W dniach 9-11 listopada 2019 r., już po raz drugi, odbędzie się wielka akcja "101 szczytów w 101 rocznicę". W całym kraju, równolegle, ludzie kochający piesze wędrówki zdobędą 101 polskich szczytów, w tym m.in. Śnieżkę, Szrenicę oraz Śnieżne Kotły. Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest portal Aktualne Warunki w Górach. Akcja ma na celu uczczenie w górski sposób 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz propagowanie spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, w ruchu.
W tym roku organizator postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym i w miarę możliwości posprzątać szlaki biegnące na wybranych 101 szczytów, jeśli tylko liście i śnieg na to pozwolą. W ubiegłym roku na szczytach spotkało się prawie 1000 osób i udało się im wspólnie zdobyć wszystkie wierzchołki wymienione w wydarzeniu.
Czy uda się to i w tym roku? Zapraszamy do udziału!

Osoby biorące udział w tej akcji będą mogły pobrać worki na śmieci z punktów pobierania opłat za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego. Zapełnione worki można zostawić przy strefach wypoczynkowych Karkonoskiego Parku Narodowego, gdzie znajdują sie kosze do segragacji śmieci. 
Osoby wędrujące w okolicy Śnieżki mogą zostawić śmieci w koszach przy strefie „Spalona Strażnica”, Domek Myśliwski oraz na Polanie. 
Osoby wędrujące w okolicy Szrenicy i Śnieżnych Kotłów smogą zostawić worki przy koszach w strefie wypoczynkowej przy szlaku czerwonym przy zbiorniku ppoż (w połowie szlaku na Halę Szrenicką), przy Kukułczych Skałach (poniżej schroniska pod Łabskim Szczytem), przy schronisku Kamieńczyk.