Wodospad Kamieńczyka

Opublikowano : 2021-01-07

Wąwóz Kamieńczyka ponownie otwarty!

[Aktualizacja 07.01.2021]
Z radością informujemy, że zakończyły sie prace naprawcze w "Wąwozie Kamieńczyka". Naprawiliśmy uszkodzone podesty, oraz siatki zabezpieczające. Od jutra,  czyli od piątku 8 stycznia, 2021 oglądanie wodospadu będzie możliwe również z dolnych platform widokowych. Przypominamy, że "Wąwóz Kamieńczyka" zwiedzamy w kaskach wydawanych przez obsługę przy punkcie pobierania opłat. Jednocześnie wodospad może zwiedzać  35 osób.  Zapraszamy!

[Aktualizacja 28.12.2020]
W dniu wczorajszym na platformy widokowe w  "Wąwozie Kamieńczyka" spadło drzewo powalone przez wichurę.  Służby KPN sprawnie i na czas zamknęły wejście do "Wodospadu Kamieńczyka" i nikomu nic się nie stało. Fen wiejący od dwóch dni poczynił tu sporo szkód, które będziemy usuwali w najbliższych dniach, jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą. Poza usunięciem zwalonego drzewa oraz naprawą barier, przeprowadzimy przegląd stanu zabezpieczeń, tak aby ponowne otwarcie "Wąwozu Kamieńczyka" było możliwe, ale przede wszystkim aby turyści mogli bezpiecznie go zwiedzać.
Apelujemy o zmianę planów i zrezygnowanie z wycieczek w Karkonosze w dniu dzisiejszym. Warunki pogodowe są ciągle trudne, a nawet niebezpieczne - temperatura odczuwalna na grzbiecie Karkonoszy może wynosić nawet  20°C na minusie (!). Wiatr osiąga prędkość ponad 100 km/h w partiach grzbietowych. W partiach reglowych również wieje dość mocno, i ciągle istnieje ryzyko łamania się konarów i drzew. Służby KPN monitorują sytuację na szlakach. 


27.12.2020
Od dnia 27.12.2020 (niedzieli) Wąwóz Kamieńczyka zostaje zamknięty dla ruchu turystycznego. Ze względu na panujące warunki pogodowe istnieje zagrożenie, że  drzewa znajdujące się na krawędzi wąwozu mogą spaść na jego dno, na platformy widokowe. Prosimy o stosowanie się do poleceń Służb KPN.   

Wędrujcie bezpiecznie!