Opublikowano : 2019-07-18

UWAGA! Utrudnienia na szlakach

AKTUALIZACJA 18.07. g. 13.00

Na Polanie naloty śmigłowca prawdopodobnie odbędą się w pierwszych dniach sierpnia, a nie jak informowaliśmy w pierwszej informacji w ostatnich dniach lipca. Pracujemy obecnie nad zorganizowaniem ruchu wahadłowego na szlakach turystycznych w czasie nalotów. Trzeba jednak liczyć się z utrudnieniami. Do przetransportowania będzie 90 ton materiałów. Śmigłowiec wykona około 40-50 nalotów. Prac najpewniej nie uda się zakończyć w jeden dzień.  
 
Treść pierwotna:

1. Zamknięty dla ruchu jest szlak zielony od Pielgrzymów do Przełęczy Karkonoskiej. Szlak jest remontowany, wymieniane są kładki, trwa wymiana nawierzchni i przywracanie jego historycznego przebiegu. Przejście tym szlakiem jest niebezpieczne. Odcinek jest wyłączony z ruchu i z obu stron fizycznie wygrodzony. Roboty mają zakończyć się w październiku.  

2. Remontowany jest odcinek szlaku czerwonego nad kotłami Wielkiego i Małego Stawu. Prosimy o ostrożność. Wymieniane są tam zmurszałe kładki i poprawiana nawierzchnia. Trudno jest tam miejscami fizycznie wygrodzić teren prac, bo kładki zajmują całą szerokość przejścia. Same kładki wymagające napraw też mogą stwarzać zagrożenie dla wędrujących, dlatego prosimy turystów o ostrożność.

3. Na 29 lipca zaplanowane są (zależne od pogody) naloty śmigłowca na Polanę. 12-tonowy Mi-8T będzie transportował materiały  na remont szlaku zielonego, przede wszystkim belki i poszycie. Polana w czasie nalotów będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Ten rodzaj transportu został wybrany jako najmniej  obciążający górskie mokradła, gdzie materiały mają być dostarczone.  W czasie nalotów węzeł szlaków przy Polanie będzie wyłączony z ruchu. Bardzo prosimy naszych gości o uwzględnienie tych ograniczeń w planach wędrówek.