Jakie były zmiany w krajobrazie, co to jest klęska ekologiczna i których obszarów dotyczyła, co to jest antropopresja?- na te pytania próbowali odpowiedzieć uczniowie przybyli do naszego Centrum. Zagadnienia te okazały się dla naszych uczestników nie lada wyzwaniem… Przeprowadzona prezentacja i zajęcia terenowe, gdzie uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy zmiany zachodzące w karkonoskich lasach, bardzo pomogła im w wyjaśnieniu powyższych tematów. Dodatkowo w terenie nasi Goście poznali role martwego drewna w przyrodzie, a po zebraniu z niego próbek udaliśmy się z powrotem do sali terenowej. Tam czekała nas już praca pod binokularami, gdzie przekonaliśmy się co oznacza fraza „drugie życie drzewa”. Okazało się, że z pozoru zwykła leżąca gdzieś w lesie drewniana kłoda kryje w sumie mnóstwo żywych organizmów. Pod binokularami mogliśmy podejrzeć skoczogonki, chrząszcze, pajęczaki, pierścienice oraz glony i grzyby.
Niestety czas naszych zajęć powoli się kończył. I tu na naszych uczestników czekała kolejna niespodzianka w postaci najnowszych materiałów edukacyjnych Karkonoskiego Parku Narodowego.
Cieszymy się bardzo z odwiedzin i liczymy na dalszą współpracę z uczniami z Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonych Europy w Polkowicach.