Opublikowano : 2020-04-22

Stosuj zasady bezpieczeństwa wędrując po Karkonoskim Parku Narodowym w trakcie epidemii SARS-CoV-2

Przy wejściach do Karkonoskiego Parku Narodowego pojawiły się tablice przypominające zasady bezpieczeństwa w uprawianiu turystyki w trakcie epidemii. Chcielibyśmy, żebyście poważnie potraktowali te zasady zanim udacie się na wycieczkę w góry.
1) W górach, miejscami nadal panują warunki zimowe, weźcie to pod uwagę przygotowując się do wycieczki. Potrzeba więcej czasu na przejście tras, szczególnie tych w lesie w reglu górnym i w strefie subalpejskiej, gdzie może występować jeszcze pokrywa snieżna.  
2) Z powodu COVID-19 rozpraszamy się na szlaku - unikamy kontaktów, z innymi osobami, przy punktach kasowych i na parkingach miejmy w pogotowiu maseczkę, bufkę, szalik co zapewni zasłonięcie ust i nosa. Szanujcie zdrowie własne i innych.
3) Nosimy ze sobą środek dezynfekujący - barierki i inne elementy infrastruktury w Parku nie są i nie będą dezynfekowane.
4) Prosimy, miejcie na uwadze, że teren parku to nie jest toaleta, dobierajcie czas i dystans wycieczki tak, aby sprawy fizjologiczne były załatwione przed wejściem na teren KPN.
5) Śmieci, a przede wszystkim rekawiczki i zużyte maseczki zabieramy ze sobą i wynosimy poza teren Karkonoskiego Parku Narodowego.

Wędrujcie odpowiedzialnie i bezpiecznie!
Dziękujemy!