Opublikowano : 2020-10-27

Podróże i wędrówki do Czech.

W związku z epidemią koronawirusa, w Czechach został wprowadzony szereg obostrzeń. Od 5.10.2020 trwa stan wyjątkowy, od 22.10.2020 na terytorium całego kraju swobodę przemieszczania się ograniczono do miejsc niezbędnych tj. praca, dom, lekarz, zakupy pierwszej potrzeby, wprowadzono powszechny obowiązek noszenia maseczek i zakaz zgromadzeń (powyżej 2 osób).  Od 28. października obowiązuje godzina policyjna, co oznacza zakaz wychodzenia z domu od godziny 21.00 do 5.00. Obiekty takie jak np. szkoły, restauracje, sklepy inne niż spożywcze i drogerie, miejsca rekreacji pozostają zamknięte do odwołania. Dotyczy to również schronisk turystycznych i hoteli górskich. Tym samym, podróże turystyczne do Czech nie są możliwe, bowiem infrastruktura hotelowa nie świadczy usług zakwaterowania turystów.
Prosimy o wzięcie pod uwagę powyższych informacji w trakcie planowania wycieczek po czeskiej części Karkonoszy na terenie Krkonošského národního parku (KRNAP). 
Jednocześnie informujemy, że szlak graniczny biegnący Drogą Przyjaźni Polsko-Czeskiej jest otwarty. Szlaki na terenie Krkonošského národního parku (KRNAP) są dostępne dla turystów, należy jednak mieć na uwadze opisane powyżej zasady obowiązujące u naszych sąsiadów.
Więcej informacji o zasadach podróżowania do Czech - TUTAJ