Utrudnienia do października 2023

Opublikowano : 2023-08-24

Remont szlaków

AKTUALIZACJA 30 października:
Prace zostały zakończone. Wszystkie szlaki są otwarte. 
Karkonoski park Narodowy rozpoczyna prace remontowe kładek w rejonie Koralowej Ścieżki, Ścieżki nad Reglami oraz w Czarnym Kotle Jagniątkowskim. Od 29 sierpnia do 1 września, a następnie od 4 września do odwołania, zamknięte będą następujące odcinki szlaków turystycznych:
- szlak niebieski, Koralowa Ścieżka od III drogi do Czarnej Przełęczy, do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym;
- szlak zielony od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem przez Czarny Kocioł Jagniątkowski do skrzyżowania ze szlakiem czarnym Petrówką
- szlak czarny od III drogi do Jaworowej Łąki w Czarnym Kotle Jagniątkowskim.
W miarę realizacji prac remontowych będziemy sukcesywnie otwierać gotowe odcinki ww. szlaków dla ruchu turystycznego, nie będzie to jednak wcześniej niż pod koniec października.
 
Do końca tygodnia (08.09.2023) trwa również remont szlaku zielonego na odcinku od Hali Szrenickiej do granicy Karkonoskiego Parku Narodowego w stronę Jakuszyc. Szlak nie jest zamknięty. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy zachować ostrożność.
 
Informacje o statusie prac remontowych będą publikowane na stronie www oraz na mediach społecznościowych KPN.
Prosimy o uwzględnienie tych zmian w planowaniu wycieczek turystycznych.
Remont kładek realizujemy w ramach projektu Poprawa stanu łączności ekologicznej w Karkonoskim Parku Narodowym i jego otulinie, dofinansowanego ze środków MF EOG (85%) i budżetu państwa (15%).