Opublikowano : 2021-02-12

Przed nami mroźny weekend na karkonoskich szlakach

Nadchodzący weekend zapowiada się wyjątkowo mroźno. W szczytowych partiach gór temperatura od -18°C do -16°C. Temperatura odczuwalna będzie jednak znacząco niższa i może wynosić nawet poniżej -35 °C.  W sobotę raczej mgliście, ale w niedzielę jest szansa na odrobinę słońca. Prognozy nie wskazują na intensywne opady śniegu.  Przed wyjściem na wycieczkę w góry prosimy o sprawdzenie prognozy pogody oraz warunków w górach:
W rejonie Śnieżki na stronie https://sniezka.karpacz.eu
W rejonie Szrenicy np. na stronie yr.no

Aktualny komunikat lawinowy oraz informacje o warunkach w górach znajdują się na stronie GK GOPR


Przypominamy o odpowiednim ubiorze chroniącym przed wychłodzeniem, o zabraniu raczków i kijków, o naładowanym telefonie komórkowym z zainstalowaną aplikacją RATUNEK, przyda się również powerbank - w niskich temperaturach telefony gubią energię z baterii znacznie szybciej. Pamiętajcie też o prowiancie oraz termosie z ciepłym napojem oraz o działającej czołówce. Wędrowanie po górach w warunkach zimowych wymaga rozwagi i odpowiedniego przygotowania, planujcie wycieczki uwzględniając dodatkowy czas na pokonanie odcinków szlaków, które są zasypane śniegiem i mogą być nieprzetarte.

UWAGA!!! Odradzamy wyjścia w góry przy panujących obecnie warunkach zimowych w stroju letnim i apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność przy obieraniu celu wycieczek przez górskich morsów! 


Wędrujcie bezpiecznie!