Opublikowano : 2012-05-25

Poszukujemy wykonawcy panoram i aplikacji

 

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie interaktywnej aplikacji do prezentacji panoram Karkonoszy, realizowanej jako zadanie w ramach projektu: „Rozwój infrastruktury turystycznej KRNAP i KPN” nr CZ 3.22/2.2.00/09.01545 współfinansowanego z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007- 2013. Aplikacja będzie częścią ekspozycji w Centrum Informacyjnym KPN w Karpaczu przy ul. Leśnej 9 i będzie składała się z:

A) 6 gigapanoram o wielkości minimum 6 gigapikseli. Wybór punktu w terenie, z którego będzie wykonywana każda z gigapanoram musi być ustalony z Zamawiającym. Gigapanoramy powinny być przygotowane w postaci osobnych plików wykonanych w technologii flash. Gigapanoramy muszą być wykonane w dobrych warunkach pogodowych przy dobrej widoczności. Gigapanoramy należy wykonać w następujących miejscach i czasie (jeżeli jest wyszczególniony):

 1. Kocioł Małego Stawu – wnętrze kotła - zdjęcia wykonane w drugiej połowie czerwca

2. Mały Śnieżny Kocioł – wnętrze kotła - zdjęcia wykonane w połowie lipca

3. Wielki Śnieżny Kocioł – wnętrze kotła - zdjęcia wykonane w sierpniu

4. Równia pod Śnieżką – zdjęcia wykonane w połowie czerwca

5. Śnieżka - widok ze szczytu– zdjęcia wykonane w sierpniu

6. Czarny Kocioł Jagniątkowski – wnętrze kotła

 

B) 22 panoram 360 stopni („3D”). Panoramy muszą być pełnymi panoramami sferycznymi o wymiarach kątowych 360 stopni w poziomie na 180 stopni w pionie oraz obejmujące pełną sferyczność z nadirem i zenitem, o wielkości min. 30 mln pikseli każde (min. 3200 pikseli w pionie). Wybór punktu w terenie, z którego będzie wykonywana każda z panoram musi być ustalony z Zamawiającym. Panoramy powinny być przygotowane w postaci osobnych plików wykonanych w technologii flash. Panoramy muszą być wykonane w dobrych warunkach pogodowych przy dobrej widoczności. Zdjęcia do panoram należy wykonać w następujących miejscach i czasie (jeżeli jest wyszczególniony):

1. Borówczane Skały – widok z okolic skałek z widocznymi skałkami

2. Kocioł Smogorni

3. Panorama z okolic zielonego szlaku na krawędzi Kotła Wielkiego Stawu z widokiem na Wielki Staw i Śnieżkę

4. Czarny Kocioł – w lipcu, z kwitnącą arniką górską – widok z okolic Jaworowej Łąki

5. Kocioł Wielkiego Stawu – widok z górnej krawędzi kotła

6. Przełęcz Dołek wiosną(czerwiec)

7. Mały Szyszak i Tępy Szczyt

8. Wielki Śnieżny Kocioł – widok z górnej krawędzi kotła

9. Czarna Przełęcz

10. Skalny Stół

11. Panorama z zielonego szlaku za Pielgrzymami – młaki wiosną (czerwiec)

12. Torfowisko pod Smogornią – wiosną (czerwiec)

13. Widok z Kamiennika

14. Widok ze szczytu Smogorni

15. Paciorki – widok z okolic skałek z widocznymi skałkami

16. Bażynowe Skały - widok z okolic skałek z widocznymi skałkami

17. Widok z zielonego szlaku nad Łabskim Kotłem

18. Czarny Grzbiet – panorama z punktu widokowego

19. Widok z Czoła

20. Słonecznik - widok z okolic skałek z widocznymi skałkami

21. Śląskie Kamienie i Czeskie Kamienie

22. Widok z Ptasiaka

 

Zamawiający posiada już wykonanych 18 panoram i 1 gigapanoramę, które Wykonawca również umieści w aplikacji.

 

C) interaktywnej aplikacji w technologii flash integrującej wyżej wymienione gigapanoramy, panoramy (wraz z panoramami i gigapanoramą posiadanymi przez Zamawiającego) i fotografie gatunków flory i fauny (dostarczone przez Zamawiającego) oraz krótkie filmy dostarczone przez Zamawiającego (maksymalnie 10 filmów) ze sobą na panoramie Karkonoszy dostarczonej przez Zamawiającego. Aplikacja będzie umożliwiała intuicyjne poruszanie się po wszystkich wyżej wymienionych panoramach, zbliżanie, wybieranie elementów interaktywnych za pomocą urządzenia wskazującego typu TrackBall lub myszka. Rozmieszczenie elementów interaktywnych musi zostać uzgodnione z Zamawiającym. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu co najmniej trzy projekty interfejsu aplikacji do wyboru. Aplikacja będzie wyświetlana jako projekcja naścienna przez dwa projektory o rozdzielczości full HD. Ponadto Wykonawca powinien przygotować wersję aplikacji umożliwiającą jej udostępnienie w sieci Internet oraz uruchamianie jej na komputerach typu PC z pojedynczym monitorem. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu aplikacje na płytach DVD do siedziby Zamawiającego w Jeleniej Górze. Aplikacja zostanie zainstalowana i przygotowana do użytku w budynku Centrum Informacyjnego KPN w Karpaczu przy ul. Leśnej 9. Wykonawca przeszkoli przedstawicieli Zamawiającego w obsłudze aplikacji.

Wszystkie koszty związane z wykonaniem zdjęć, panoram i aplikacji (dojazd, transport sprzętu, noclegi) ponosi Wykonawca. Wykonawca będzie samodzielnie i własnymi środkami docierał do miejsc wykonania panoram – w przypadku braku dobrej znajomości terenu należy wziąć pod uwagę ewentualne koszty wynajęcia przewodnika górskiego. Należy wziąć pod uwagę górski charakter terenu – do większości miejsc wykonania panoram nie ma bezpośredniego dojazdu i możliwe jest tylko dojście pieszo, a warunki pogodowe są zmienne. Na terenie KPN możliwe jest uzyskanie zezwolenia na wjazd na drogi wewnętrzne w celu wykonania zamówienia. Zezwolenia wydawane są wyłącznie na samochody terenowe.

Zamówienie należy wykonać w terminie do 31.08.2012.

Oprócz ceny proszę również o podanie:

- warunków płatności

- warunków gwarancji

Ofertę zawierającą żądane informacje proszę złożyć do dnia 30.05.2012 do godziny 12.00

Dopuszcza się złożenie oferty:

- za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: karolina@kpnmab.pl

- w formie pisemnej na adres: Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze, ul. Chałubińskiego 23, 58-570 Jelenia Góra

- za pośrednictwem faksu: 75 7553348

 

W przypadku wybrania Państwa oferty zostaną Państwo poinformowani odrębnymi pismami o terminie przeprowadzenia negocjacji lub podpisania umowy.