Opublikowano : 2012-04-26

Poszukujemy wykonawcy animacji

 

 Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze poszukuje wykonawcy 10 animacji o powstawaniu poszczególnych form terenu w Karkonoszach wschodnich, realizowanych jako zadanie w ramach projektu: „Rozwój infrastruktury turystycznej KRNAP i KPN” nr CZ 3.22/2.2.00/09.01545 współfinansowanego z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007- 2013. Animacje będą częścią ekspozycji w Centrum Informacyjnym KPN w Karpaczu przy ul. Leśnej 9, w skład której wchodzi trójwymiarowy dotykowy model wschodnich Karkonoszy. Animacje będą odnosić się do form terenu widocznych na modelu, będą wyświetlane na ekranie znajdującym się ponad modelem i będą uruchamiane po naciśnięciu przycisku umiejscowionego przy danej formie terenu na modelu. Formy terenu to:

- kocioł polodowcowy z jeziorem polodowcowym (na przykładzie Kotła Wielkiego Stawu)

- moreny (na przykładzie moren lodowca kotłów polodowcowych Małego i Wielkiego Stawu)

- stożek usypiskowy (na przykładzie stożka w Kptle Małego Stawu)

- dolina rzeczna (na przykładzie Doliny Łomniczki)

- grunty strukturalne (wieńce gruzowe i terasy krioplanacyjne z terenów Czarnego Grzbietu i stoków Śnieżki)

- torfowisko (na przykładzie torfowiska w Dolinie Łomnicy)

- skałki granitowe (na przykładzie Pielgrzymów)

- zrównanie wierzchowinowe (na przykładzie Równi pod Śnieżką)

- spływy gruzowo – błotne (na przykładzie mur w Kotle Łomniczki)

- nisza niwalna (na przykładzie Białego Jaru)

 

Wykonanie animacji będzie obejmowało:

- wykonanie scenariusza animacji, który musi zostać zaakceptowany przez Zamawiającego oraz zaopiniowany przez specjalistę geomorfologa

- wykonanie animacji zawierających komentarz głosowy w czterech wersjach językowych, wg opracowanych scenariuszy animacji.

Animacje mają obrazować procesy tworzenia się tych form rzeźby w Karkonoszach wschodnich, w tym ruchy tektoniczne, działalność lodowców i procesów niwalnych, erozję i denudację, eutrofizację zbiorników wodnych i sukcesję roślinności w różnych okresach geologicznych. Animacje muszą zawierać wszystkie istotne dla konkretnej formy terenu etapy powstawania. W trakcie opracowywania animacji na każdym etapie niezbędna jest współpraca ze specjalistą geomorfologiem, wskazanym przez Zamawiającego. Konsultacje ze specjalistą geomorfologiem muszą być prowadzone w formach uzgodnionych ze specjalistą oraz Zamawiającym, obejmujących spotkania, korespondencję mailową, konsultacje telefoniczne lub inne uzgodnione formy, stosownie do potrzeb. Koszty zatrudnienia specjalisty geomorfologa leżą po stronie Zamawiającego.

Do zadań specjalisty geomorfologa będzie należało:

- współpraca z wykonawcą animacji na etapie tworzenia scenariuszy animacji – konsultacje merytoryczne oraz zaopiniowanie gotowych scenariuszy przed akceptacją scenariuszy przez Zamawiającego

- współpraca z wykonawcą animacji na etapie ich tworzenia – konsultacje merytoryczne

- współpraca przy tworzeniu komentarzy do animacji – konsultacje merytoryczne komentarzy

- zaopiniowanie gotowych animacji przed akceptacją animacji przez Zamawiającego

- ewidencja godzin konsultacji na karcie czasu konsultacji.

Każda animacja powinna trwać od 60 do 90 sekund, wykonane powinny być w specjalistycznym oprogramowaniu do modelowania przekształceń środowiska przyrodniczego w przestrzeni i czasie, a do odtwarzania powinny być przygotowane w postaci filmów w formacie DVD i AVI. W animacjach powinny być wykorzystane techniki w jak najlepszy sposób prezentujące przedstawiane procesy i zjawiska, np. wizualizowanie „3D” i „2D”. Każda animacja zostanie uzupełniona komentarzem lektora w 4 językach. Tłumaczenie tekstu komentarza leży po stronie Zamawiającego. Wykonawca animacji nagra komentarz w polskiej oraz obcojęzycznych wersjach językowych.

Na potrzeby wykonania animacji Zamawiający może dostarczyć: współczesny model terenu, model pokrycia terenu (stan aktualny), ortofotomapa. Odtworzenie i zobrazowanie stanu historycznego leży po stronie Wykonawcy animacji.

 

Animacje należy wykonać w terminie do 10.08.2012 r.

Oprócz ceny proszę również o podanie:

- warunków płatności

- warunków gwarancji

 

Ofertę zawierającą żądane informacje proszę złożyć do dnia 07.05.2012 r.

Dopuszcza się złożenie oferty:

- w formie pisemnej na adres: Karkonoski Park Narodowy z siedzibą w Jeleniej Górze, ul. Chałubińskiego 23, 58-570 Jelenia Góra

- za pośrednictwem faksu: 75 7553348

- za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: karolina@kpnmab.pl