Opublikowano : 2014-01-27

Nowe wydawnictwa Karkonoskiego Parku Narodowego

 

 Z przyjemnością informujemy, że z okazji swojego 55-lecia Karkonoski Park Narodowy opracował i wydał 4 nowe wydawnictwa oraz wykonał dodruki 5 istniejących już publikacji. Zadanie to było koordynowane przez Stację Monitoringowo-Badawczą, która stanowi część Działu Ochrony Przyrody KPN. Oto nasze nowe tytuły:
 
Monografia „Przyroda Karkonoskiego Parku Narodowego” pod red. Roksany Knapik i Andrzeja Raja – pierwsza monografia wydana przez Karkonoski Park Narodowy poświęcona wyłącznie przyrodzie i sposobom jej ochrony. W 18 rozdziałach przygotowanych z wielką starannością przedstawiona jest aktualna wiedza na temat środowiska przyrodniczego Karkonoszy.
 
Bajka „Przygoda z minerałami” autorstwa Roksany Knapik (tekst) i Moniki Krakowskiej (ilustracje) – bajka przybliżająca najmłodszym zagadnienia związane ze skałami i minerałami Karkonoszy. Opowiada ona o chłopcu, który gubi się w Karkonoszach i spotyka karkonoskie minerały, które nie tylko pomagają mu odnaleźć jego klasę, ale również edukują go z zakresu bogactwa przyrody nieożywionej Karkonoszy.
 
Album Karkonoski Park Narodowy – 4 pory roku” – album, w którym znalazły się wyłącznie zdjęcia pracowników Karkonoskiego Parku Narodowego, dzięki czemu prezentuje on całość zjawisk przyrodniczych Karkonoszy widzianych ich oczami. Przybliża również odbiorcom park narodowy jako instytucję, gdzie pracują ludzie, którzy kochają góry i ich przyrodę.
 
Mapa turystyczno-przyrodnicza KPN i otuliny – mapa prezentująca przyrodę i atrakcje turystyczne Karkonoskiego Parku Narodowego i otuliny, pozwalająca na zaplanowanie wędrówki po górach z uwzględnieniem atrakcji przyrodniczych.
 
Dodrukowaliśmy następujące tytuły:
„Przewodnik geoturystyczny po Karkonoskim Parku Narodowym”autorstwa Roksany Knapik,
„Minerały polskich Karkonoszy”autorstwa Roksany Knapik, Adama Szuszkiewicza i Romana Rybskiego,
Atlas „Georóżnorodność oraz geoturystyczne atrakcje Karkonoskiego Parku Narodowego i otuliny” autorstwa Roksany Knapik i Piotra Migonia,
„Rośliny Karkonoskiego Parku Narodowego”autorstwa Lidii Przewoźnik,
„Zwierzęta w Karkonoskim Parku Narodowym” autorstwa Romana Rąpały.
 
Wydawnictwa będą dystrybuowane bezpłatnie podczas konkursów, festynów, konferencji, warsztatów i innych imprez organizowanych przez Karkonoski Park Narodowy, a także w naszych ośrodkach edukacyjnych.
 

Druk publikacji dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.