Opublikowano : 2017-05-15

Kamień z serca - konkurs dla uczniów

Karkonoski Park Narodowy zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym o tematyce geologicznej, organizowanym w ramach obchodów Dnia Parków Narodowych. Temat konkursu to „Kamień z serca – serce z kamienia. Piękno i majestat karkonoskich formacji skałkowych”. 
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych:
Kategoria klas 0 – III
Kategoria klas IV – VI
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest samodzielne wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice, na płaszczyźnie - w formacie A4. Do pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy i dostarczyć do sekretariatu Karkonoskiego Parku Narodowego przy ulicy Chałubińskiego 23 w Sobieszowie, bądź do Centrum Informacyjnego KPN w Karpaczu, przy ulicy Leśnej 9.
Efektem końcowym konkursu będzie prezentacja nagrodzonych prac na stronie internetowej i profilu facebook KPN. 
Prace należy składać do 24 maja 2017 (środa). Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i wystawa prac odbędą się w Centrum Informacyjnym KPN przy ulicy Leśnej 9 w dniu 27 maja 2017 podczas Dnia Parków Narodowych. 
Nagroda za I miejsce – dwudniowy pobyt z noclegiem w Domku Myśliwskim  w Karpaczu dla laureata wraz z dwoma osobami (w tym przynajmniej jednym pełnoletnim opiekunem) w ustalonym z pracownikiem Domku terminie, okazy minerałów ze Skarbów Ziemi Juna oraz zestaw wydawnictw KPN. 
Nagroda za II miejsce - okazy minerałów ze Skarbów Ziemi Juna, zestaw wydawnictw KPN, kubek, odznaka KPN, puzzle KPN.
Nagroda za III miejsce – okazy minerałów ze Skarbów Ziemi Juna, zestaw wydawnictw KPN oraz odznaka KPN. 
Wyróżnienia – zestaw wydawnictw KPN. 
Dodatkową nagrodę w postaci wycieczki geoturystycznej z edukatorem KPN przewidziano dla klasy, w której będzie najwięcej wyróżnionych prac.