powrót

Majówka w Ośrodkach Edukacyjnych KPN


3 Maj 2017 10:00
CI KPN, Domek Myśliwski KPN oraz KCEE Szklarska Poręba

szukaj dojazdu


Centrum Informacyjne KPN w Karpaczu
W Centrum Informacyjnym KPN w Karpaczu przy ulicy Leśnej 9 organizujemy Karkonoską Majówkę pt.: ”Krucze skały”. Przyjrzymy się życiu ptasich mieszkańców naszych gór. Zajmować się będziemy również budową Karkonoszy i skarbami jakie skrywają. Wszak to, co skrywają najwyższe dolnośląskie góry od wieków nęciło poszukiwaczy. Zapraszamy od 1 do 3 maja w godzinach od 9:00 do 15:00.


03.05. środa
1. „Legendy ze skałą i ptakami w tle” – opowieści, legendy i podania karkonoskie.
2. „Legendy ze skałą i ptakami w tle” – warsztaty twórcze: Dopisz swoje zakończenie oraz Napisz własną karkonoską legendę.
3. Ekspozycja i ogród – zwiedzanie z edukatorem.
4. Zajęcia plastyczne – wykonanie ilustracji do legend, „magicznej” butelki, czyli malowanie na szkle.

Można także wziąć udział w grach i zabawach z wykorzystaniem karkonoskich minerałów i skał oraz dokonywać obserwacji skał, minerałów, roślin i owadów pod binokularami. Do CI KPN można dojść z ulicy Obrońców Pokoju szlakiem z żółtymi znakami lub zielonym od Konstytucji 3 Maja.

Domek Myśliwski w Karpaczu
Ośrodek Informacyjno-Edukacyjny KPN „Domek Myśliwski” w Kotle Małego Stawu, znajdujący się przy szlaku niebieskim z Wangu do Samotni, oferuje od 1 do 3 maja w godzinach od 10:00 do 15:00 różne atrakcje przyrodnicze w ramach „Majówki pod Skałami”. Temat spotkań w Domku Myśliwskim brzmi: „W sieci”.

03.05. środa
1. „W sieci czarnego trójkąta” – prelekcje i filmy poświęcone klęsce ekologicznej, która nawiedziła Karkonosze w ubiegłym wieku. Pozostałości po niej widać jeszcze dziś, ale jednocześnie można zaobserwować moc odradzania się przyrody. A to wszystko można dostrzec podczas wędrówki do naszego ośrodka.
2. „W sieci czarnego trójkąta” - rozwiązywanie zadań, zagadek tematycznych, obserwacje martwego drewna, owadów i roślin pod binokularem,
3. Zajęcia plastyczne – rysowanie, malowanie krajobrazów karkonoskich.

KCEE w Szklarskiej Porębie (pod wyciągiem)
W Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie, przy Okrzei 28, niedaleko dolnej stacji wyciągu na Szrenicę, organizujemy w długi weekend cały cykl bezpłatnych  zajęć.  Ekologiczna Majówka pod Szrenicą trwać będzie od 1 do 3 maja w godzinach od 10.00 do 15.00. 
 
03.05. środa
1.  Ekspozycja "Wirtualne Karkonosze" - zwiedzanie z edukatorem
2.  Prezentacja karkonoskich panoram.
3. Obserwacje przyrodnicze - świat pod mikroskopem.
4. Stoisko edukacyjne KPN przed budynkiem połączone z plenerem malarskim.