Opublikowano : 2011-03-09

Babiogórski sprawdzian

Jak co tydzień, i w ostatni weekend nasza skitourowa kadra spróbowała swych sił ścigając się z przedstawicielami innych parków narodowych. Tym razem zawody o Puchar Parków Narodowych w Narciarstwie Wysokogórkskim odbyły się w Beskidzie Żywieckim. Był to bieg połączony z zawodami o Puchar Polski Amatorów w Narciarstwie Wysokogórskim. Współorganizatorem biegu był Babiogórski Park Narodowy. Niezwykle trudna i wymagająca trasa w masywie Policy dała się we znaki wszystkim zawodnikom. Wobec tak dużych trudności osiągnięte wyniki można uznać za duży sukces. Wśród pań Marzena Ratajczak zajęła trzecie miejsce, a wśród panów - Roman Rąpała i Darek Żmurko zajęli odpowiednio szóste i dziewiąte miejsce. W klasyfikacji generalnej panowie zajęli 29 (R. Rąpała) i 56 (D. Żmurko) miejsce, a M. Ratajczak zajęła miejsce 11. Jak zwykle gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia - tym razem w Tatrzańskim Parku Narodowym.