powrót

„Przyroda w obiektywie”


20 Maj 2023 00:00
CI KPN

szukaj dojazdu


20 maja w sobotę w Centrum Informacyjnym KPN odbędzie się spotkanie z cyklu „Edukacyjna sobota z KPN” pt.  „Przyroda w obiektywie”. Gościem i zarazem prowadzącym będzie miłośnik i fotograf przyrody urodzonym w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku Artur Stankiewicz. Swoją przygodę z fotografowaniem przyrody rozpoczął w szkole podstawowej, kiedy to zaczął poznawać lokalną faunę i florę. Pasja do natury kierowała jego życiem, poprzez studia na geologii we Wrocławiu, doktorat z geochemii w USA i późniejszą pracę przy poszukiwaniach ropy i gazu na różnych kontynentach. Czynnie wspiera Związek Polskich Fotografów Przyrody, w którym od marca 2022 pełni funkcję Prezesa Okręgu Dolnośląskiego.
Podczas prelekcji połączonej z pokazem zdjęć autor skupi się na zrozumieniu zwierząt, na zdjęciach pokaże intymne momenty ich życia, ukaże je w naturalnym środowisku, w warunkach i świetle uwydatniających piękno danego gatunku, ale również ekosystemu. Pokazane zostaną egzotyczne zwierzęta, między innymi: wielkie koty czy goryle, z którymi zetknął się podczas afrykańskich podróży.
Zadanie realizujemy w ramach projektu "Poprawa stanu łączności ekologicznej w KPN i jego otulinie" dofinansowanego ze środków Funduszy Norweskich (85%) i budżetu państwa (15%).
 
Zapraszamy serdecznie!