rozmiar tekstu

Kalendarz 2018 - sierpień

Piotr Hałka

O sobie

Urodziłem się i wychowałem w Jeleniej Górze. Jako dziecko dużo czasu spędzałem chodząc i jeżdżąc na rowerze po okolicznych terenach. Jednak pasja do górskich wędrówek wykształciła się u mnie dopiero w późniejszym okresie, mniej więcej w tym samym czasie co pasja do fotografii.
Fotografią po raz pierwszy zainteresowałem się około 10 lat temu, kiedy kupiłem swój pierwszy cyfrowy aparat kompaktowy. Przez pierwsze 3-4 lata był to raczej dodatek i coś po co sięgałem przy okazji wyjazdów czy tzw. okazji do zrobienia zdjęć. Nie skupiałem się nad tym zbyt mocno. Jednak w pewnym momencie zacząłem bardziej świadomie podchodzić do robienia zdjęć, kupiłem pierwszą lustrzankę cyfrową i fotografia stała się moją pasją. Od tego czasu, czyli około 5-6 lat temu aparat stał czymś co mam ze sobą niemalże cały czas.

O fotografii

Zdjęcie wykonane niedaleko Śnieżnych Kotłów po całodniowej wycieczce po Karkonoszach. Tego dnia warunki do fotografii nie było zbytnio spektakularne, ze względu na bezchmurne niebo. Jednak wczesnym wieczorem zachodzące słońce pięknie oświetlało szczyty i wpadając ostatnimi promieniami do górskich dolin.