rozmiar tekstu

Kalendarz 2018 - czerwiec

Piotr Hałka

O sobie

Urodziłem się i wychowałem w Jeleniej Górze. Jako dziecko dużo czasu spędzałem chodząc i jeżdżąc na rowerze po okolicznych terenach. Jednak pasja do górskich wędrówek wykształciła się u mnie dopiero w późniejszym okresie, mniej więcej w tym samym czasie co pasja do fotografii.
Fotografią po raz pierwszy zainteresowałem się około 10 lat temu, kiedy kupiłem swój pierwszy cyfrowy aparat kompaktowy. Przez pierwsze 3-4 lata był to raczej dodatek i coś po co sięgałem przy okazji wyjazdów czy tzw. okazji do zrobienia zdjęć. Nie skupiałem się nad tym zbyt mocno. Jednak w pewnym momencie zacząłem bardziej świadomie podchodzić do robienia zdjęć, kupiłem pierwszą lustrzankę cyfrową i fotografia stała się moją pasją. Od tego czasu, czyli około 5-6 lat temu aparat stał czymś co mam ze sobą niemalże cały czas.

O fotografii

Zdjęcie wykonane w okolicy Sowiej Przełęczy. Czerwiec to niesamowity czas w Karkonoszach, mnóstwo miejsc pokryte jest piękną, świeżą zielenią. Tego pochmurnego i mglistego dnia las na Sowiej Przełęczy wyglądał bardzo tajemniczo, wręcz baśniowo.